Alışveriş Merkezi Kiralama Hizmetleri

Alışveriş Merkezi Kiralama Hizmetleri ile alakalı bir çok bilgiye yer verdiğimiz Kurumsal Kiracı A.Ş. ( www.kurumsalkiraci.com ) adresimizdeki incelemelerinizi yapabilir ve kiralık alanlar için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Alışveriş Merkezi Kiralama Hizmetleri
Tarih : 14.1.2021
 • Linkedin'da paylaş
 • Whatsapp'da paylaş
 • Eksilt
 • Artır
 • Yazdır

Alışveriş Merkezi Kiralama Hizmetleri ile alakalı bir çok bilgiye yer verdiğimiz Kurumsal Kiracı A.Ş. ( www.kurumsalkiraci.com ) adresimizdeki incelemelerinizi yapabilir ve kiralık alanlar için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Kurumsal Kiracı A.Ş. ( www.kurumsalkiraci.com ) olarak AVM kiralama hizmetleri alanında bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız ile bazı notlarımız sizlerle paylaşmak istedik. Bu yazımızda alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama hizmetleri ile ilgili bir çok bilgi, detay ve içeriğe sahip olabilirsiniz. Alışveriş merkezindeki kiralama için en yüksek verimi alabileceğiniz, doğru planlamaların yapıldığı bir yerde kira getirili mülklere yatırım yapmak herkesin hayalidir.

Alışveriş merkezi kiralama hizmetlerine genel bir açıdan bakmak gerekirse, AVM´lerin bulunduğu bölgenin insan profili tespit edilmeli ve genel olarak AVM´nin lokasyonunun harcamalardaki eğilimleri, sosyal ve kültürel bakımdan hangi yapıda olduklarını bilmek gerekir. Aynı zamanda avm kiralama hizmetlerine adım attığınızda ilk planlamanız gereken işlerden biride mağazaların karma ve konumlandırma çalışmalarıdır.

Bunların yanı sıra pazarlama çalışmalarınızı doğru yapmalı, pazar araştırmalarınızı kaliteli bir şekilde sonuçlandırmalısınız. Uluslararası ve ulusal alanda yerel mağaza zincirleri ile temasa geçerek AVM´niz için kiralama hizmetleri adına ilk adımları atmış olursunuz. Kiracı ilişkileriniz daima başarılı olmalı ve avm kiralama hizmetlerinin doğru bir düzende yürütülmesi için işletme yönetmeliği, dekorasyon kitaplarının da oluşturulması gerekmetkedir.

Bir alışveriş merkezinin iyi bir planlamaya sahip olması kiralama faaliyetlerindeki başarının da o derece artacağını gösterecektir. Son dönemlerde yeni AVM´lerin çığ gibi büyüdüğü bir Türkiye var. Son 10 sene içerisinde ülke genelinde 75´lerde olan AVM sayısı 2020 itibariyle 500 rakamını aştığı bilinmektedir. İnsanların artık cadde cadde dolaşarak istediklerini arama, süpermarket alışverişi için farklı bir adrese gitmek için harcayacak zamanları olmamasından dolayı tüm magazaların, tüm ihtiyaç duyulan firmaların aynı konumda olması nedeni ile AVM´leri tercih etmesi geleceğin trendi olan AVM´leri bir adım öteye taşımaktadır.

Unutmamalıyız ki, gelişmekte olan tüm dünya ülkeleri alışveriş anlamında rahat gezi alanlarının olması, güvenlikli bölgelerde dolaşması ve otopark sorunu olmaması nedeni ile AVM´leri tercih etmektedir. Tüm büyük markaların AVM´lerde yer aldığını görebilirsiniz. Bu anlamda da bir çok mağazanın yer aldığı alışveriş merkezlerinde rekabet ortamı oluşmaktadır. Ülkemizde aile ile beraber alışveriş merkezlerine gitmek bir sosyal aktivite olmuştur. Aynı zamanda bu alışveriş merkezlerinde kayıtlı ekonomi de desteklenmekte ve zincir mağazaların alışveriş merkezlerinde yer alması ile devletimizin vergi anlamındaki gelirine katkısı artmıştır. Alışveriş tutarlarından doğan vergiler sayesinde kayıtlı ekonomimize katkı günden güne büyümektedir.

Alışveriş Merkezi Kiralama Hizmetleri Nelerdir?

* Kira sözleşmelerinin hazırlanması
* Dekorasyon şartnamelerinin hazırlanması
* İşletme el kitabının hazırlanması
* Mağaza karmalarının oluşturulması ve yatırımcı markalarının araştırılması
* Avm içi mağaza yerleşimlerinin ve kat planlarının başarılı bir şekilde hazırlanması
* Mağazaların alanlarının ve sayılarının tespit edilmesi
* İşletmelerin mal kabul alanlarının, çöp merkezlerinin, depolarının, personel ofislerinin ve yönetim birimlerinin alanlarının saptanması
* Avm içi reklam alanlarının, standların kurulabileceği alanlarının tespit edilebilmesi.
* Avm kiracısı olacak adaylara tanıtımların, e-maillerin ve görsellerin ulaştırılmasının planlanması.
* Avm kiracısı olabilecek tüm adaylar ile görüşmelerin yapılması.
* Kiralama işlemleri kesinleşen kiracıların ön protokollerinin hazırlanarak imzalatılması.

Gibi hizmetler alışveriş merkezi kiralama faaliyetleri arasında AVM yönetimi için oldukça önemli başlıklardır. Önceli yazılarımızda siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladığımız AVM Yönetimi ile alakalı içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

En Yeni İçerikler
 • Starbucks İçin Kiralık Yerim Var
  Dünyanın en popüler kahve markalarından biri olan Starbucks'a yerinizi kiralamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Vakit kaybetmeden kiralık yerinizi tüm avantajlarıyla anlatan ilanınızı oluşturun ve yayınlayın.
  02.07.2021
 • 1 Ocak İtibari İle Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik
  5 Haziran 2018 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından " Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik " yayını resmi gazetede yayınlanmıştır.
  22.02.2021
 • Endüstriyel Gayrimenkul Nedir?
  Endüstriyel ( Sanayi ) Gayrimenkulü ile alakalı bilgilere yer verdiğimiz bu içeriğimizde merak ettiğiniz bir çok detaya ulaşabilir ve yeni bilgiler edinebilirsiniz.
  02.03.2021
Bizi Takip Edin :
Müşteri Hizmetleri İletişim Formu
E-Bültene Kaydol :
Kurumsalkiraci.com © 2017-2022 Sitemizde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, kurumsalkiraci.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz