Bayram öncesi AVM'lerin yüzü gülüyor

Venezia Mega Outlet Yönetim Direktörü Oğuz Isıgöllü, "Pazar günleri ziyaretçi sayıları salgın öncesi dönemlerin yüzde 80'i seviyelerine ulaştı" dedi
Bayram öncesi AVM'lerin yüzü gülüyor
Tarih : 14.07.2021
  • Linkedin'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Eksilt
  • Artır
  • Yazdır

VENEZİA MEGA OUTLET Haberleri

AVM'lerde ziyaretçi sayıları ve cirolarda yukarı yünlü ivme bekleniyor
AVM'lerde ziyaretçi sayıları ve cirolarda yukarı yünlü ivme bekleniyor

"Tam kapanma"nın ardından alışveriş merkezleri yoğun ilgi gördü
"Tam kapanma"nın ardından alışveriş merkezleri yoğun ilgi gördü

Cumartesi yasağının kalkması AVM cirolarına yüzde 30 katkı sağladı
Cumartesi yasağının kalkması AVM cirolarına yüzde 30 katkı sağladı

AVM'ler ilk çeyrekten itibaren toparlanma bekliyor
AVM'ler ilk çeyrekten itibaren toparlanma bekliyor

İSTANBUL (AA) - 1 Temmuz itibarıyla kısıtlamaların kalkması ve eski normallere geri dönülmesiyle birlikte AVM’lerdeki ziyaretçi sayıları artarken, spor giyim, casual giyim, ve kişisel bakım kategorileri, tüm salgın süresince olduğu gibi en çok tercih edilen kategoriler oldu.

Venezia Mega Outlet'ten yapılan açıklamaya göre, etkinlikler de kalabalık oluşturmayacak şekilde yakında başlayacak.

Aşılama çalışmalarının hızlanması, vaka sayılarının kontrol edilebilir seviyelere inmiş olması ve uluslararası dolaşımın günden güne artmasına paralel turist ziyaretçilerin de artmasıyla, AVM'lerde hem ziyaretçi sayıları hem de cirolar büyük bir ivmeyle artmaya devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Venezia Mega Outlet Yönetim Direktörü Oğuz Isıgöllü, 'Turlarla getirdiğimiz yabancı turistler, alışveriş turlarıyla geldikleri için, gezmek, eğlenmek veya vakit geçirmekten ziyade, direkt olarak alışverişe odaklı olarak geliyorlar. Bu sayede cirolara çok fazla etkileri oluyor. Hesaplarımıza göre, 1 turist, 12 yerli ziyaretçi kadar alışveriş yapıyor.' ifadelerini kullandı.

Salgının etkisi azaldıkça, etkinliklerin tekrar gündeme gelmeye başladığını hatırlatan Isıgöllü, 'Salgın kısıtlamaları kalkmış olmasına rağmen, tedbirleri elden bırakmamak gerekli. Mümkün olduğunca insan kalabalığı yaratmayacak ve sosyal mesafeyi bozmayacak şekilde, ziyaretçilerin hoş vakit geçirmelerine yönelik etkinlikler planlıyoruz.' değerlendirmesinde bulundu.

 

- 'Spor giyim, kişisel bakım ürünleri yine en çok satılan kategoriler oldu'

 

Spor giyim, casual giyim, ve kişisel bakım kategorilerinin, salgın boyunca olduğu gibi, en çok tercih edilen kategoriler olmaya devam ettiğini belirten Isıgöllü, şunları kaydetti:

'Haziran ayında gerçekleşen ciro artış ivmesi, temmuz ayında da geçen senenin yüzde 150 üzerinde gerçekleşiyor. Pazar günleri AVM’lerin büyük çoğunluğu için ciro hesabında toplam cironun en az yüzde 25’i demektir. Uzun zaman sonra kalkan kısıtlama ardından, ilk iki pazar günü eski dönemlere göre çok daha fazla hareketli geçti. Sadece pazar günleri özelinde kıyaslama yapıldığında ciro artış oranları yüzde 200’ler seviyesinde gerçekleşti. Aylar sonra pazar günü kısıtlamasının kalkmasıyla, hafta içi ve cumartesi günleri AVM’lere gitme fırsatı bulamayanlar için, gidebilme ve ihtiyaçlarını karşılayabilme fırsatı oluştu. İlk iki pazar günü çok yoğun geçti. Ziyaretçi sayıları salgın öncesi dönemlerin yüzde 80’i seviyelerine ulaştı.”

En Yeni İçerikler
Kurumsalkiracı A.Ş.
Kurumsalkiraci.com © 2017-2024 Sitemizde, kullanıcılar tarafından sağlanan ilanlar, bilgiler, içerikler ve görsellerin doğruluğu, orijinalliği ve güvenilirliği konularında sorumluluk giriş yapan kullanıcılara aittir. Sitemiz, bu içeriklerin doğruluğunu garanti etmez ve bu içeriklerle ilgili herhangi bir sorumluluk taşımaz. Sitemizin amacı, kullanıcılarına platformda ilanlarını yayınlama ve görüntüleme imkanı sunmaktır. Paylaşılan içeriklerin bütün sorumluluğu içeriğin oluşturucusuna aittir. Eğer bir içerik hakkında soru öneri ve şikayetiniz varsa veya daha farklı konularda bilgi almak veya sorularınızı sormak isterseniz, iletişim bilgilerimizi kullanarak Kurumsalkiraci.com ekibi ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Kurumsalkiraci.com'a olan ilginiz için teşekkür ederiz!