CarrefourSA, 200'üncü bayisini açtı

CarrefourSA İcra Kurulu Üyesi Bulut Batum, "Hayata geçirdiğimiz bu bayilik sistemiyle küçük ve orta ölçekte esnafa ve girişimciye CarrefourSA güvencesiyle ticaret yapma imkânı sunuyoruz" dedi
CarrefourSA, 200'üncü bayisini açtı
Tarih : 20.1.2023
  • Linkedin'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Eksilt
  • Artır
  • Yazdır

İSTANBUL (AA) - Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, küçük esnafı destekleyen bayilik sistemiyle İzmir Mavişehir'de 200'üncü bayisini açtı.

CarrefourSA açıklamasına göre, Türkiye'de 30. yılını kutlayan CarrefourSA, organize gıda perakende sektöründe oyun kurucu ve öncü konumunu sürdürmeye devam ediyor. Türkiye'de 45 ilde 900 mağazası, 11 binden fazla çalışanı ve 13 deposuyla müşterilerine doğru ürünü, doğru üreticiden, doğru fiyata ulaştıran CarrefourSA, 2020 yılında hayata geçirdiği bayilik sistemiyle esnaf ve girişimciyi de desteklemeye devam ediyor.

Küçük ve orta ölçekte esnaf ve girişimcilere, CarrefourSA güvencesiyle ticaret yapma imkânı sunduğu bayilik sisteminde CarrefourSA'nın 200'üncü bayisi ise İzmir Mavişehir'de açıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CarrefourSA İcra Kurulu Üyesi Bulut Batum, 1.000 metrekarelik satış alanı, 12 bine yakın ürünüyle bayilik sisteminin 'Süper Mağaza' konseptindeki en büyük bayi olduğunu bildirdi.

Batum, 'Türkiye'de yüzde 35-40 civarında olan organize gıda perakendesinin payı Avrupa’da yüzde 90’lara ulaşıyor. Bu yüzden biz de Türkiye büyürken, esnafımızı ve girişimcilerimizi kazanmak adına bayilik sistemimizi hayata geçirdik. Hayata geçirdiğimiz bu bayilik sistemiyle küçük ve orta ölçekte esnafa ve girişimciye CarrefourSA güvencesiyle ticaret yapma imkânı sunuyoruz. İzmir’de açılışını gerçekleştirdiğimiz 200'üncü bayi ise bizim için çok önemli. Sistemimizdeki en büyük bayi mağazası olmasının yanı sıra 2023 yılı içerisinde güneş paneli kullanımı ile kendi enerjisini de üretebilir hale gelecek.' ifadelerini kullandı.

- 'Yatırım ve istihdam fırsatı sunuyoruz'

Organize gıda perakende sektörünün yanı sıra Türkiye ekonomisi için de bayilik sisteminin çok değerli olduğunu vurgulayan Batum, şunları kaydetti

'Bayilik sistemini organize gıda perakende sektöründe bu şekilde ilk biz hayata geçirdik. Bu sistemle tüketicilerimizin CarrefourSA kalitesi ve deneyimine erişimini kolaylaştırırken, yerli girişimciye karlı bir yatırım imkânı, bulundukları bölgeye ise istihdam fırsatı sağlıyoruz. Sektörümüzün geleceği ve sürdürülebilirliği için öncülük yaptığımız bayilik sisteminin en büyük avantajı ise esnaf ve girişimcinin hem uluslararası Carrefour hem de Sabancı markasının gücünü arkasında hissetmesi. Bilgi birikimimiz, lojistik ağımız, pazarlama becerilerimiz ve dijital teknoloji altyapımızla esnafımız CarrefourSA markası altında ailemizin bir parçası oluyor. Ürün ve stok yönetimi, IT sistemleri, lojistik süreci, tasarım ve muhasebe gibi tüm konularda esnafımıza destek vererek bulunduğu bölgede doğru ürünü, CarrefourSA kalite ve güvencesiyle tüketiciye sunmasını sağlıyoruz. Bunun yanı sıra CarrefourSA olarak sahip olduğumuz büyük satın alma gücü sayesinde de bayilerimiz de ürünlere çok daha uygun fiyatlarla ulaşabiliyor ve müşterilerimize de aynı fiyat avantajını yansıtabiliyor.'

- 'Bayilik sistemine yeni nesil girişimcilerin ilgisi artıyor'

Bayilik sistemlerinin geleneksel esnafın yanı sıra 2. nesil yönetimi ve genç girişimcilerin de dikkatini çektiğini aktaran Batum, katma değerli hizmet, dijital teknolojiler ve müşteri deneyiminde farklılaşma konularına daha hâkim olan yeni nesil bayi adaylarının, CarrefourSA’nın sunduğu teknolojik altyapı, IT ve otomasyon sistemleriyle daha güvenilir bir ticaret yapma imkanı bulduğunu bildirdi.

CarrefourSA olarak bayilik sisteminde herhangi bir ücret almadıklarını, sadece tabela bayiliği de vermediklerini belirten Batum, 'Bayimizin yaptığı yatırımın 2 yıl gibi bir geri dönüş süresi var. Şu ana kadar 200 bayimizden hiçbiri sistemden çıkmadığı gibi herkes ikinciyi açmak için daha fazla çaba gösteriyor. Bizim de temel felsefemiz bayimizin kar etmesi. Önümüzdeki süreçte de bayilerimizin kazanmasını ve CarrefourSA’nın da işlem hacmini büyütmesini hedefliyoruz.' ifadelerini kullandı.

- 'Kadın girişimcilerimizin sayısı her geçen gün artıyor'

Bulut Batum, kadın çalışan oranı yüzde 40 olan bir şirket olarak bayilik sistemi içinde de kadın girişimcilerin artması için desteklerin devam etiğini, şu anda 200 bayinin 30’unun kadın girişimcilerin yönetiminde olduğunu ve bazı bölgelerde yer alan bayilerde ise tüm çalışma ekibinin kadınlardan oluştuğunu bildirdi.

Bayilere sundukları avantajlardan birinin de ürün gamındaki güçleri olduğunu vurgulayan Batum, 'Bayilerimize ürünlerini bizden alma zorunluğunu koymuyoruz. Ancak mağaza içerisinde satılan her ürünün kontrolü ve denetimi bizim sorumluluğumuzda. Bunun yanı sıra doğru ürün, doğru üretici ve doğru fiyat politikası bayilerimizin dikkatini çekiyor. Bu yüzden bayilerimizin büyük bir çoğunluğu kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri satışa sunmak için alımların yüzde 90’ını bizden gerçekleştiriyor. Yerli girişimciyi bayilik sistemimizle desteklerken, ciromuzun yüzde 15’ini oluşturan 500 çeşitten fazla öz markalı ürünümüz de bayilerimizin mağazalarında raflarda yerini alıyor. Bu iş birliğiyle hem bayilerimiz doğru ürünü raflarına taşıyor hem de bölgede yer alan müşteriler uygun fiyatlı CarrefourSA ürünlerine ulaşıyor.' ifadelerini kullandı.

- 'Sürdürülebilirlik yatırımları 100 milyon TL'yi aştı'

CarrefourSA olarak sürdürülebilirlik noktasında da yatırımlarına devam ettiklerini bildiren Batum, şu değerlendirmelerde bulundu:

'Türkiye’nin öncü gıda perakendecilerinden biri olarak yaşama ve çevreye olan sorumluluğumuzun da farkındayız. Bu yüzden bayilerimizin de yer aldığı tüm mağazalarımızda enerji verimliliğinden gıda kaybının önlenmesine kadar 'Yaşam için Doğrusu’nu yapmaya devam ediyoruz. Her gün 500 binden fazla ziyaretçiyi mağazalarımızda ağırlarken, e-ticaret kanallarımızı da kattığımızda yılda 160 milyondan fazla ziyaretçiye ulaşıyoruz. Bunu yaparken tüm iş süreçlerimizde yoğun bir enerji kullanımına yer veriyoruz. Bu sebeple hizmet kalitemizi düşürmeden tasarruf etmeye yöneliyoruz. Sektörümüzde enerji yönetimini etkin bir şekilde kullanmak çok önemli.

CarrefourSA olarak, 2020 yılından bu yana Carbon Disclosure Project (CDP) bünyesinde iklim değişikliği, su güvenliği ve orman modüllerinde raporlama yaparak bu konudaki farkındalığımızı ortaya koyuyoruz. Çevresel verilerimizi takip ediyor ve emisyonumuzu azaltmaya yönelik fırsatları değerlendiriyoruz. Bu konuda şu ana kadar 100 milyon TL’den fazla bir yatırımımız bulunuyor. Önümüzdeki yıllarda bu rakamı daha da artırarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. 2023 bizim için önemli bir eşik. Deneyimli ama genç kalmayı başaran bir marka olarak 2023 yılında da sektörde trendleri belirleyen, oyun kurucu görevimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.

En Yeni İçerikler
Kurumsalkiracı A.Ş.
Kurumsalkiraci.com © 2017-2024 Sitemizde, kullanıcılar tarafından sağlanan ilanlar, bilgiler, içerikler ve görsellerin doğruluğu, orijinalliği ve güvenilirliği konularında sorumluluk giriş yapan kullanıcılara aittir. Sitemiz, bu içeriklerin doğruluğunu garanti etmez ve bu içeriklerle ilgili herhangi bir sorumluluk taşımaz. Sitemizin amacı, kullanıcılarına platformda ilanlarını yayınlama ve görüntüleme imkanı sunmaktır. Paylaşılan içeriklerin bütün sorumluluğu içeriğin oluşturucusuna aittir. Eğer bir içerik hakkında soru öneri ve şikayetiniz varsa veya daha farklı konularda bilgi almak veya sorularınızı sormak isterseniz, iletişim bilgilerimizi kullanarak Kurumsalkiraci.com ekibi ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Kurumsalkiraci.com'a olan ilginiz için teşekkür ederiz!