DeFacto akıllı giysileri ile TEKNOFEST'te yerini aldı

DeFacto'nun ısıtıcı özellikli montları ve TÜBİTAK ile geliştirdiği akıllı teknik giysileri, ilk kez festival ziyaretçilerinin beğenisine sunulacak
DeFacto akıllı giysileri ile TEKNOFEST'te yerini aldı
Tarih : 07.09.2023
  • Linkedin'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Eksilt
  • Artır
  • Yazdır

 İSTANBUL (AA) - DeFacto, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde Ankara'da gerçekleştirilen TEKNOFEST'te, etkinlik ziyaretçilerini akıllı giysileri ile tanıştıracak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, DeFacto, Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'te yerini aldı. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte değişen alışveriş alışkanlıklarına hızlı ve etkili bir şekilde adapte olabilmek için teknolojik altyapısını sürekli geliştiren DeFacto, kıyafet tasarımlarına da teknolojiyi entegre etmeye devam ediyor.

Bu çerçevede DeFacto, teknolojik altyapısı ile geliştirdiği kıyafetlerini 30 Ağustos -3 Eylül tarihlerinde TEKNOFEST Ankara'da sergileyecek.

DeFacto’nun sektörde fark yaratacak ısıtıcı özellikli montları ve TÜBİTAK ile geliştirdiği akıllı teknik giysileri, ilk kez festival ziyaretçilerinin beğenisine sunulacak.

DeFacto ayrıca TEKNOFEST katılımcılarına kendi bünyesinde geliştirdiği içerikleriyle bir VR deneyimi de yaşatacak.

- 'Akıllı teknik kıyafetlerimiz ile sektörde fark yaratacağız'

Açıklamada görüşlerine yer verilen DeFacto CPO'su Rahmi Say, Türkiye'nin global moda markası olarak TEKNOFEST ziyaretçileri ile buluşturdukları ürünlere dikkati çekerek, şu bilgileri verdi:

'Tüm dünyada gelişen teknolojiler ile birlikte biz de üretim süreçlerimizde çeşitliliğe yer veriyoruz. Teknolojik altyapımızla her zaman sektöre yön vermeyi hedefliyoruz. TEKNOFEST ziyaretçilerini de akıllı kıyafetlerle tanıştırmak için festivaldeki yerimizi aldık. Su ve rüzgar geçirmeyen kumaşları ile en düşük sıcaklıklarda bile vücut ısısını koruyan, ısıtıcı teçhizatlar bulunan montlarımızı ve TÜBİTAK ile geliştirdiğimiz akıllı teknik ürünlerimizi ilk kez TEKNOFEST ziyaretçileri ile buluşturuyoruz.

TÜBİTAK ile geliştirdiğimiz bu ürünler, zor koşullarda sağlık takibi yapan, kişisel güvenlik sağlayan, özel kumaşa sahip, sıcaklık sensörleri içeren tasarımı ve teknik özellikleriyle sektörde bir ilke imza atarak giyilebilir teknolojiler arasında fark yaratacak. Teknolojik ve yenilikçi yaklaşımımız ile Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'te yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Akıllı teknik kıyafetlerimiz ile sektörde fark yaratacağız.'

DeFacto ve TÜBİTAK iş birliği ile geliştirilen akıllı teknik giysilerin prototiplerinin geçen aylarda Türk bilim insanları tarafından test edildiğini aktaran Rahmi Say, 'TÜBİTAK ile geliştirdiğimiz ve sağlık takibi yapan sensörlerin yer aldığı ürünlerimizin prototipleri, TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü koordinasyonunda gerçekleştirilen 3. Ulusal Arktik Bilimsel Araştırma Seferi'nde yer alan Türk bilim insanları tarafından 1 ay boyunca test edildi. Kuzey Kutbu Arktik Okyanusu’ndaki zorlu koşullarda giyilen prototip ürünlerimiz 3. Ulusal Arktik Bilimsel Araştırma Seferi Koordinatörü Prof. Dr. Burcu Özsoy ve ekibinden tam not aldı.' değerlendirmesinde bulundu.

Verilen bilgiye göre, DeFacto, İstanbul'dan sonra ilk kez Ankara’da gerçekleştirilen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST'te sektörde fark yaratacak ürünlerini ziyaretçiler ile buluşturacak.

En Yeni İçerikler
Kurumsalkiracı A.Ş.
Kurumsalkiraci.com © 2017-2024 Sitemizde, kullanıcılar tarafından sağlanan ilanlar, bilgiler, içerikler ve görsellerin doğruluğu, orijinalliği ve güvenilirliği konularında sorumluluk giriş yapan kullanıcılara aittir. Sitemiz, bu içeriklerin doğruluğunu garanti etmez ve bu içeriklerle ilgili herhangi bir sorumluluk taşımaz. Sitemizin amacı, kullanıcılarına platformda ilanlarını yayınlama ve görüntüleme imkanı sunmaktır. Paylaşılan içeriklerin bütün sorumluluğu içeriğin oluşturucusuna aittir. Eğer bir içerik hakkında soru öneri ve şikayetiniz varsa veya daha farklı konularda bilgi almak veya sorularınızı sormak isterseniz, iletişim bilgilerimizi kullanarak Kurumsalkiraci.com ekibi ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Kurumsalkiraci.com'a olan ilginiz için teşekkür ederiz!