Devren İşletmeler

Akıllı Arama
Kelime İle Ara
Adres

Fiyat
m2
Bu Kategoriye Ait İlan Bulunamadı !

İşletmeyi devren satın almak veya devren kiralamak nasıl karşılaştırılmalı ?

İşletmeyi devren satın almak veya devren kiralamak arasında karşılaştırma yaparken aşağıdaki faktörleri dikkate almanız önemlidir:

1. Yatırım Tutarı: İşletmeyi devren satın almak genellikle daha yüksek bir yatırım tutarı gerektirirken, devren kiralama işlemi daha düşük bir maliyetli olabilir. Devren satın alma işleminde, işletmeyi tamamen satın alır ve tüm varlıklara sahip olursunuz. Devren kiralama işleminde ise sadece kira bedelini ödeyerek işletmeyi belirli bir süre için devralırsınız.

2. Kontrol ve Sahiplik: İşletmeyi devren satın almakla birlikte tam sahip olursunuz ve işletme üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Tüm operasyonel kararları alır ve işletmeyi istediğiniz şekilde yönetme özgürlüğüne sahip olursunuz. Devren kiralama durumunda ise işletmeyi sadece belirli bir süre için kiralar ve tam sahiplik hakkınız olmaz. Kiralama işlemi, daha esnek olmayı ve işletmeyi deneme fırsatı verirken, devren satın alma işlemi daha uzun vadeli bir yatırım ve tam kontrol sağlar.

3. Risk ve Sorumluluk: İşletmeyi devren satın almakla birlikte tüm işletme riskleri ve sorumlulukları size aittir. Bu, işletmenin tüm operasyonel, finansal ve yasal risklerini üstlenmeniz anlamına gelir. Devren kiralama durumunda ise işletme sahibiyle sorumluluklar paylaşılır ve belirli bir süre için sorumluluklarınız sınırlı olabilir.

4. Gelir Potansiyeli: İşletmeyi devren satın almak, işletme üzerindeki gelir potansiyelini tamamen size bağlar. Tüm geliri elde edebilir ve işletme performansınız doğrultusunda kârınızı artırabilirsiniz. Devren kiralama durumunda ise, kira bedelini öderken gelirin bir kısmını işletme sahibine vermeniz gerekebilir.

5. İşletme Durumu ve Potansiyeli: İşletmeyi devren satın alırken, mevcut işletme durumunu ve potansiyelini dikkate almanız önemlidir. İşletmenin geçmiş performansı, finansal durumu, müşteri tabanı, pazar rekabeti ve gelecekteki büyüme potansiyeli gibi faktörleri değerlendirmelisiniz. Devren kiralama durumunda ise mevcut işletmenin durumu ve potansiyeli de önemlidir, ancak işletme sahibi tarafından yapılan

Kurumsalkiracı A.Ş.
Kurumsalkiraci.com © 2017-2024 Sitemizde, kullanıcılar tarafından sağlanan ilanlar, bilgiler, içerikler ve görsellerin doğruluğu, orijinalliği ve güvenilirliği konularında sorumluluk giriş yapan kullanıcılara aittir. Sitemiz, bu içeriklerin doğruluğunu garanti etmez ve bu içeriklerle ilgili herhangi bir sorumluluk taşımaz. Sitemizin amacı, kullanıcılarına platformda ilanlarını yayınlama ve görüntüleme imkanı sunmaktır. Paylaşılan içeriklerin bütün sorumluluğu içeriğin oluşturucusuna aittir. Eğer bir içerik hakkında soru öneri ve şikayetiniz varsa veya daha farklı konularda bilgi almak veya sorularınızı sormak isterseniz, iletişim bilgilerimizi kullanarak Kurumsalkiraci.com ekibi ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Kurumsalkiraci.com'a olan ilginiz için teşekkür ederiz!