Dövizle Sözleşmelerde 2 Ocak 2018 Kuru

Dövizle sözleşme yapanların 13 Ekim 2018 tarihine kadar mutabakat yaparak Türk Lirası cinsinden yeniden sözleşme imzalamış olması gerekmekte. Ancak mutabakatın hangi kuru baz alarak yapılacağı büyük bir tartışma konusu olmuştu.
Dövizle Sözleşmelerde 2 Ocak 2018 Kuru
Tarih : 17.11.2023
  • Linkedin'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Eksilt
  • Artır
  • Yazdır

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın “gizli” ibaresiyle tarafların görüşüne açtığı tebliğ taslağıyla en çok konuşulan ve merak edilen hangi kurun esas alınacağına açıklık getirildi.

'Kiralık yerim var' diyorsanız, ilanınızı oluşturmak ve yerinizi önermek için tıklayın

Öncelik taraflar arası mutabakat şartı. Aksi durumlarda da sözleşmenin imzalandığı tarih baz alınıyor. Döviz kuru ile imzalanan sözleşmenin tarihi 2 Ocak 2018 öncesi olanların, 2 Ocak 2018 Merkez Bankası efektif satış kurunu baz almalarına karar verildi. Sonra ki tarihlerde imzalanan sözleşmelerin ise imzalandıkları tarihte ki döviz kuru üzerinden sözleşmelerini yenilemelerine karar verildi. Sözleşmelerin yenileme dönemleri geldiğinde de Türkiye İstatistik Kurumunun her ay için belirlediği tüketici enflasyonu (TÜFE) aylık oranları esas alınarak hesaplanacak tutarı geçmeyecek şekilde olacaktır.

'Kiralık yerim var' diyorsanız, ilanınızı oluşturmak ve yerinizi önermek için tıklayın

Yenileme dönemlerinde hesaplanması gereken artış oranı kiralama dönemi içerisinde ki TÜFE oranınlarınıza ortalaması olduğunuda hatırlatmadan geçmeyelim ...

En Yeni İçerikler
Kurumsalkiracı A.Ş.
Kurumsalkiraci.com © 2017-2024 Sitemizde, kullanıcılar tarafından sağlanan ilanlar, bilgiler, içerikler ve görsellerin doğruluğu, orijinalliği ve güvenilirliği konularında sorumluluk giriş yapan kullanıcılara aittir. Sitemiz, bu içeriklerin doğruluğunu garanti etmez ve bu içeriklerle ilgili herhangi bir sorumluluk taşımaz. Sitemizin amacı, kullanıcılarına platformda ilanlarını yayınlama ve görüntüleme imkanı sunmaktır. Paylaşılan içeriklerin bütün sorumluluğu içeriğin oluşturucusuna aittir. Eğer bir içerik hakkında soru öneri ve şikayetiniz varsa veya daha farklı konularda bilgi almak veya sorularınızı sormak isterseniz, iletişim bilgilerimizi kullanarak Kurumsalkiraci.com ekibi ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Kurumsalkiraci.com'a olan ilginiz için teşekkür ederiz!