Enerjisa Enerji, CDP 2022 Karbon Saydamlık Projesinde "B" notunu aldı

Enerjisa Enerji, uluslararası raporlama platformu Karbon Saydamlık Projesi (CDP) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında "B" notu ile değerlendirildi
Enerjisa Enerji, CDP 2022 Karbon Saydamlık Projesinde "B" notunu aldı
Tarih : 25.01.2023
  • Linkedin'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Eksilt
  • Artır
  • Yazdır

 ANKARA (AA) - Enerjisa Enerji, uluslararası raporlama platformu Karbon Saydamlık Projesi (CDP) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında 'B' notu ile değerlendirildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, CDP, İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programları doğrultusunda, firmaların iklim değişikliği ve su konusundaki yönetişim yapılarını, risk ve fırsat tanımlamalarını, iş stratejileri, hedefleri, sera gazı emisyon verilerini, su kullanımlarını ve su kaynakları üzerindeki etkilerini, farklı paydaşlar ile etkileşimlerini değerlendirerek puanlama metodolojisine göre derecelendiriyor.

Farkındalık, yönetim ve liderliğe uzanan bir yolculukta değerlendirilen şirketler D'den A'ya kadar puanlandırılıyor.

Türkiye'de CDP Programlarına yanıt veren 116 şirketten biri olan Enerjisa Enerji, 'Herkes için daha iyi bir gelecek' vizyonuyla tüm faaliyetlerini sürdürülebilirlik odağıyla yöneten lider dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi olarak, CDP İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında hesaplama metodolojisi, raporlama, yönetişim alanlarındaki performansının geliştirilmesi sonucunda 'B' notu ile değerlendirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Enerji Üst Yöneticisi Murat Pınar, CDP İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programı kapsamında performanslarının devam ettiğini ifade ederek, 'İklim değişikliğinin etkilerine ve sorunun kaynağına yönelik çözüm üreterek 'etki' yaratan bir şirket olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. İklim krizi ile mücadelede istenilen seviyeye gelinene kadar var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. CDP performansımıza katkı sağlayan tüm Enerjisalılara teşekkür ederim.' değerlendirmesinde bulundu.

Enerjisa Enerji Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanı Ebru Taşcıoğlu ise sürdürülebilir ürün ve hizmetleriyle gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmaya kararlı olduklarını kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

'Doğal kaynaklarımızı korumak ve iklim değişikliği ile mücadelemizi güçlendirmek amacıyla faaliyetlerimizde sürdürülebilirlik ve çevre yönetimi yaklaşımını ön planda tutuyoruz. Ülkemizin net sıfır emisyon hedefi için eylem planları geliştiriyor, tesislerimizde enerji verimliliğine odaklanarak operasyonlarımızın çevresel etkisini ve karbon emisyonlarımızı azaltmayı hedefliyoruz. Ekosistemimizi ve biyolojik çeşitliliği korumaya kararlıyız. Bu emeklerimizin sonucunda dünyanın en büyük çevre raporlama platformlarından biri olan CDP'nin İklim Değişikliği ve Su Güvenliği alanında iyi çevre yönetimi sergileyen şirketler için açıkladığı 'B' skorunu almak büyük bir motivasyon kaynağı.'

En Yeni İçerikler
Kurumsalkiracı A.Ş.
Kurumsalkiraci.com © 2017-2024 Sitemizde, kullanıcılar tarafından sağlanan ilanlar, bilgiler, içerikler ve görsellerin doğruluğu, orijinalliği ve güvenilirliği konularında sorumluluk giriş yapan kullanıcılara aittir. Sitemiz, bu içeriklerin doğruluğunu garanti etmez ve bu içeriklerle ilgili herhangi bir sorumluluk taşımaz. Sitemizin amacı, kullanıcılarına platformda ilanlarını yayınlama ve görüntüleme imkanı sunmaktır. Paylaşılan içeriklerin bütün sorumluluğu içeriğin oluşturucusuna aittir. Eğer bir içerik hakkında soru öneri ve şikayetiniz varsa veya daha farklı konularda bilgi almak veya sorularınızı sormak isterseniz, iletişim bilgilerimizi kullanarak Kurumsalkiraci.com ekibi ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Kurumsalkiraci.com'a olan ilginiz için teşekkür ederiz!