Kiğılı ilk metaverse mağazasını açtı

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, "Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz ilklerden sonra bu yıl da ilk metaverse mağazamızı açarak, erkek giyim moda perakendesindeki öncü rolümüzü dijital moda dünyasına da taşıdık" dedi
Kiğılı ilk metaverse mağazasını açtı
Tarih : 13.01.2023
  • Linkedin'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Eksilt
  • Artır
  • Yazdır

 İSTANBUL (AA) - Kiğılı, teknoloji alanındaki yatırımlarını bir ileri boyuta taşıyarak, metaverse dünyasındaki ilk mağazasını hayata geçirerek avatarlarla alışveriş dönemi başlatıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin ilk giyilebilir NFT giyim ürünlerini mayıs ayında holografik defileyle tanıtan ve 2022/23 Sonbahar-Kış koleksiyonu tanıtımını da ilk kez gerçek dünya ve meta evrenin birleştirildiği bir defileyle gerçekleştiren Kiğılı, Web3 teknolojilerine yönelik yatırımları kapsamında ilk metaverse mağazasının açılışını yaptı.

Metaversede yer alan mağaza sayesinde Kiğılı müşterileri, AR ile artırılmış alışveriş deneyimi yaşayarak, istedikleri ürünlere evlerinin konforunda ulaşabilecek.Müşteriler yakın zamanda fiziksel mağazadaymış gibi ürünleri üzerlerinde deneyebilecek ve Kiğılı metaverse mağazası avatarların bir araya gelerek, etkileşimde bulunabilecekleri ve sosyalleşebilecekleri bir ortam da sunacak.

3 aya yakın hazırlık süreci sonrasında açılan mağaza, tasarımından koleksiyonlarına kadar dijital kullanıcılara farklı bir ayrıcalık yaşatmayı amaçlıyor. Mağazayı ziyaret etmek isteyen kullanıcıların GoArt uygulamasını indirerek kendi avatarlarını oluşturmaları gerekiyor.

Metaversede mağaza asistanı tarafından karşılanan müşterilere hem mağaza yapısı hem de koleksiyon ürünleri hakkında bilgi veriliyor. İki kattan oluşan mağazanın giriş katında, fiziksel mağazalarda satışta olan Sonbahar-Kış Koleksiyonu, Kiğılı’nın sahiplendiği bir küresel miras olan Edirne Kırmızısı ürünleri ve gerçek dünyanın en özel anlarına eşlik eden smokin koleksiyonları yer alıyor.

Sürdürülebilirlik sembolü olarak tasarlanan hareketli bir merdivenle çıkılan üst katta ise ekolojik ve teknolojik ürünlerin yer aldığı Tomorrow koleksiyonu sergileniyor. Koleksiyon Kiğılı’nın doğaya ve insana saygısının en önemli göstergesi olan parçalardan oluşuyor.

- Puanlarla birbirinden özel etkinliklere giriş ve NFT serileri için alım hakkı

Koleksiyonda yer alan Ecoline ürün grubunda bitkilerin kök ve yapraklarından elde edilen yüzde 100 doğal boyalı rahat giyim ürünleri ile üretiminde 20 kat daha az su kullanılan kenevir esaslı pantolon ve gömlek yer alıyor. Tecnoline grubunda ise ter tutmayan, leke bırakmayan ve antibakteriyel gümüş iyon teknolojisi ile hayata geçirilen garnili gömlek bulunuyor.

Metaverse mağazasını ziyaret eden Kiğılı müşterileri, aynı zamanda birçok noktaya yerleştirilmiş token, marka NFT’leri ve indirim kuponları ile puanları toplama fırsatı buluyor. Kiğılı’nın metaverse mağazasıyla ilgili geliştirmeler devam ederken yakın zamanda kullanıcılara, mağazada toplanan Kiğılı puanlarla birbirinden özel etkinliklere giriş ve NFT serileri için alım hakkı gibi çeşitli haklar da sunulacak.

Mağaza portallarından geçerek avatarlarına enerji veren ögeler toplayabilecek olan kullanıcılar, başka portallardan geçerken bunları kullanma fırsatına da sahip olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, çevrimiçi ve çevrimdışı yaşam arasındaki sınırlar hızla azalmaya devam ederken, müşterilerin kendileriyle başka kanallar üzerinden de etkileşime geçme arayışında olduklarını gözlemlediklerini belirtti.

Suerdem, 'Kiğılı olarak onların bu taleplerini karşılamak için Web3 teknolojilerine yatırımlarımızı artırıyoruz. Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz ilklerden sonra, bu yıl da ilk metaverse mağazamızı açarak, erkek giyim moda perakendesindeki öncü rolümüzü dijital moda dünyasına da taşıdık. Perakendenin geleceğini bugünden şekillendirmek üzere, bu teknolojilere yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz.' dedi.

En Yeni İçerikler
Kurumsalkiracı A.Ş.
Kurumsalkiraci.com © 2017-2024 Sitemizde, kullanıcılar tarafından sağlanan ilanlar, bilgiler, içerikler ve görsellerin doğruluğu, orijinalliği ve güvenilirliği konularında sorumluluk giriş yapan kullanıcılara aittir. Sitemiz, bu içeriklerin doğruluğunu garanti etmez ve bu içeriklerle ilgili herhangi bir sorumluluk taşımaz. Sitemizin amacı, kullanıcılarına platformda ilanlarını yayınlama ve görüntüleme imkanı sunmaktır. Paylaşılan içeriklerin bütün sorumluluğu içeriğin oluşturucusuna aittir. Eğer bir içerik hakkında soru öneri ve şikayetiniz varsa veya daha farklı konularda bilgi almak veya sorularınızı sormak isterseniz, iletişim bilgilerimizi kullanarak Kurumsalkiraci.com ekibi ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Kurumsalkiraci.com'a olan ilginiz için teşekkür ederiz!