Ticari Gayrimenkul Nasıl Pazarlanır

Bir ticari gayrimenkulu iyi şekilde pazarlamak için birçok detaya hakim olmak gerekir. Kurumsal Kiracı A.Ş. olarak sizlere ticari gayrimenkul pazarlama yöntemleri ile ilgili bilgileri bu içeriğimizde paylaştık.
Ticari Gayrimenkul Nasıl Pazarlanır
Tarih : 13.11.2020
 • Linkedin'da paylaş
 • Whatsapp'da paylaş
 • Eksilt
 • Artır
 • Yazdır

Bir ticari gayrimenkulu iyi şekilde pazarlamak için birçok detaya hakim olmak gerekir. Kurumsal Kiracı A.Ş. olarak sizlere ticari gayrimenkul pazarlama yöntemleri ile ilgili bilgileri bu içeriğimizde paylaştık.

İsminden anlaşılacağı üzere ticari amaç ile kullanılan, satılan veya kiralanan gayrimenkullere sektörümüzde ticari gayrimenkul denilmektedir. Bunlara örnekler vermek gerekirse, fabrikalar, dükkanlar, plazalar, ofis katları gibi alanlar en fazla tercih edilen, talep gören ticari gayrimenkullerdir. Ticari gayrimenkulleri insan yaşam alanları ile karıştırmamak gerekir, bu özellikteki konutlar ticari gayrimenkul kapsamına girmemektedir.

Bir bakıma şöyle diyebiliriz  bir alanın ticari gayrimenkul faaliyet kapsamına girmesi için yaşam ve barınma  amacıyla değil işletilebilir ve  para kazanmaya uygun olması gerekmektedir.  Bu sebeple ticari gayrimenkul pazarlarken avantajlar ve faydalar üzerine odaklanmalısınız. Bir ticari gayrimenkulun pazarlanması için sunum ve konuşma becerileri oldukça önemlidir. Satılmak ya da kiralanmak istenen ticari gayrimenkulü pazarlamak amacı ile ekspertizini iyi bir şekilde yapmanızın ardından sunumunuzu / ilanınızı hazırlamalısınız. Gayrimenkul hangi pazara hitap ediyorsa ilgili pazar araştırmasıda iyi yapılmalı ve firmalara bu gayrimenkulun sağlayacağı avantajlar sunulmalıdır.

Ticari kullanımlı gayrimenkullerin tüm özelliklerini bilmek gerekirken, aynı zamanda ticari gayrimenkule yatırım yapacak olan yatırımcıların nelere dikkat ettiğini de bilmeniz gerekir. Örneğin yatırımcılar özelliklerin yanında bir gayrimenkulün geri dönüşüm süreçlerini ve bölge değer artışını bilmek ister. Bu sizin gayrimenkulünüzü pazarlarken sunacağınız, sunumun en dikkat çekici noktalarından biridir.

Sizlerde ticari kullanımlı olan gayrimenkullerinizi Kurumsal Kiracı A.Ş. ( www.kurumsalkiraci.com ) aracılığı ile yatırımcılara sunabilirsiniz. Türkiye´nin ilk kurumsal kiralama ve satın alma alanında faaliyet gösteren ilan sitesine ücretsiz üyeliğinizi oluşturmanızın ardından ilanlarınızı ekleyebilirsiniz.

Ticari Gayrimenkul Yatırımcılarının Nelere Dikkat Ettiğini İyi Biliyor Musunuz?

Birçok yatırımcı, satın almak istediği ticari gayrimenkulün özelliklerinin en ince ayrıntısına kadar bilgi almak isteyecek ve gerekirse kendi araştırmalarını profesyonel ekipleri ile kendide yapacaktır. Sonuç olarak yüksek tutarlar üzerinden yapılan bu satışların tüm aşamalarının işinin ehli kişiler tarafından yönetilmesi gerekir.

Ticari gayrimenkul yatırımcıları ilk olarak geri dönüşüm hesaplarına bakacaktır. Bunların haricinde ise, gayrimenkulün faaliyet gösterilmek istediği alanına göre cephelerine, tavan yüksekliklerine, baca gibi diğer detaylarına bakacaklardır. Daha çok fayda ve sonuç odaklı pazarlama stratejilerinizi yapmanız gerekecektir.

Bir ticari gayrimenkulü pazarlamak için konuya hakim olmalısınız. Hakim olduğunuz bir gayrimenkulü pazarlamanız, pazara sunmanız ve iyi bir yatırımcı bulmanız çok daha hızlı ve kolay olacaktır.

Satmak veya kiralamak istediğiniz tüm ticari gayrimenkullerin haciminin bilincinde olarak hazırlıklarınızı yapmalısınız. Eğer ticari gayrimenkullerinizi profesyonel ellerin pazarlamasını istiyorsanız, sitemizde bulunan Emalk firmalarımızı, portföylerini inceleyebilir ve kendilerinden destek alabilirsiniz. Portföyünüzde bulunan ticari gayrimenkulleri ise ücretsiz üyeliğinizi oluşturarak sitemize ekleyebilir, pazarda arayışları bulunan, binlerce kişinin düzenli takibinde bulunan web sitemize ekleyebilirsiniz.

En Yeni İçerikler
 • Starbucks İçin Kiralık Yerim Var
  Dünyanın en popüler kahve markalarından biri olan Starbucks'a yerinizi kiralamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Vakit kaybetmeden kiralık yerinizi tüm avantajlarıyla anlatan ilanınızı oluşturun ve yayınlayın.
  02.07.2021
 • 1 Ocak İtibari İle Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik
  5 Haziran 2018 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından " Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik " yayını resmi gazetede yayınlanmıştır.
  22.02.2021
 • Endüstriyel Gayrimenkul Nedir?
  Endüstriyel ( Sanayi ) Gayrimenkulü ile alakalı bilgilere yer verdiğimiz bu içeriğimizde merak ettiğiniz bir çok detaya ulaşabilir ve yeni bilgiler edinebilirsiniz.
  02.03.2021
Bizi Takip Edin :
Müşteri Hizmetleri İletişim Formu
E-Bültene Kaydol :
Kurumsalkiraci.com © 2017-2021 Sitemizde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, kurumsalkiraci.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz