Ticari Gayrimenkul Nedir?

Ticari Gayrimenkul Nedir? sorusu ile oldukça fazla karşılaşmaktayız. Genel olarak baktığımızda ticari gayrimenkuller adından da anlaşılacağı gibi ticari bir amaçla alınan satılan ve ticari kullanıma uygun olan gayrimenkullerdir.
Ticari Gayrimenkul Nedir?
Tarih : 02.03.2021
 • Linkedin'da paylaş
 • Whatsapp'da paylaş
 • Eksilt
 • Artır
 • Yazdır

Ticari Gayrimenkul Nedir? sorusu ile oldukça fazla karşılaşmaktayız. Genel olarak baktığımızda ticari gayrimenkuller adından da anlaşılacağı gibi ticari bir amaçla alınan satılan ve ticari kullanıma uygun olan gayrimenkullerdir.

Örneklemek gerekirse dükkanlar, ofisler, komple binalar vb. gayrimenkul tipleridir. Daha detaylı görmek isterseniz anasayfadaki kategoriler bölümümüzden bakabilirsiniz.  

Çok geniş bir tanım alanı olan ticari gayrimenkulleri yukarıda bahsettiğimiz kısa cümleler ile açıklamaya çalıştık. Ancak yazımızda zamanı olan ziyaretçilerimiz için biraz daha yer vermek istiyoruz. Ticari gayrimenkul olabilmesi sağlayan bir diğer koşul da mülkün para kazanma, kazandırma özelliğine sahip olma potansiyeli bulunmalıdır. Bu potansiyel arazilerde, alışveriş merkezlerinde, ofis binalarında, restoranlarda, otellerde ve sahibinin ya da kiracının gelir elde etmek istediği, gelir beklediği tüm alanlarda olabilir.

Diğer bir deyimle faaliyet gösterilmesi sayesinde mülkten para kazanılabilecek alanlardır. Küçük bir örnek ile açıklamak gerekirse bir ev ticari gayrimenkul değildir, içerisinde para kazanılmamaktadır. Ticari gayrimenkul olabilmesi için bir yerin içerisinde para kazanılmalıdır, ofis katları, fabrikalar ticari gayrimenkulere en güzel örneklerdir.

Ticari gayrimenkul satış ve kiralama konusunda uzmanlaşmış geniş bir içeriğe ve ilan adedine sahip olan Kurumsal Kiracı A.Ş. (www.kurumsalkiraci.com) web sitesinden aradığınız ticari gayrimenkulü alabilir, satabilir veya kiralayabilirsiniz. Hacimli ve fayda odaklı bir işlem olmasından ötürü ticari gayrimenkullerin pazarlama süreleri diğer mülk pazarlama sürelerine göre daha uzun olurlar. Bu konuda zaman kazanmak isterseniz web sitemizde yer alan işinin ehli danışmanlardan ve firmalardan da destek alabileceğinizi unutmamalısınız. Dilerseniz ticari gayrimenkul alımı veya satımı sırasında web sitemizdeki tüm hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Ticari gayrimenkul önemli bir pazar payına sahiptir. Gelir elde etmeye yarayan yerleri, mülkleri ticari gayrimenkul olarak düşünebilirsiniz. Nitekim işletmelerin ticari faaliyetlerini sürdürebilmeleri için ofis, dükkan, fabrika vb. Kullanım amaçlı ticari gayrimenkullere ihtiyaçları vardır.  Kurumsal Kiracı A.Ş. (www.kurumsalkiraci.com) bu nedenle tarafları bilgili bir şekilde bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

Ticari gayrimenkuldeki süreçler diğer kiralama ve satın alma yöntemlerine göre çok daha farklı ilerlemektedir. Ticari gayrimenkul işlemlerinizde doğru firmayı tercih etmenizi önermemizin nedenlerine kısaca bakacak olursak, en doğru fiyatlandırmanın yapılması için ekspertiz yapılmalı, pazarlama işlemleri ve planlaması oluşturulmalı, mülk için hedef sektörler belirlenmeli ve bölge analizi iyi bir şekilde yapılmalıdır.

Kurumsal yapısı ile sizlere bir çok hizmeti tek bir portalda toplayan firmamız Kurumsal Kiracı A.Ş. ( www.kurumsalkiraci.com) web sayfası aracılığı ile ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinde ticari gayrimenkul ilanlarını inceleyebilir ve dilediğiniz an hiçbir ücret ödemeden, mülk sahipleri ile irtibata geçebilirsiniz.

En Yeni İçerikler
 • Starbucks İçin Kiralık Yerim Var
  Dünyanın en popüler kahve markalarından biri olan Starbucks'a yerinizi kiralamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Vakit kaybetmeden kiralık yerinizi tüm avantajlarıyla anlatan ilanınızı oluşturun ve yayınlayın.
  02.07.2021
 • 1 Ocak İtibari İle Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik
  5 Haziran 2018 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından " Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik " yayını resmi gazetede yayınlanmıştır.
  22.02.2021
 • Endüstriyel Gayrimenkul Nedir?
  Endüstriyel ( Sanayi ) Gayrimenkulü ile alakalı bilgilere yer verdiğimiz bu içeriğimizde merak ettiğiniz bir çok detaya ulaşabilir ve yeni bilgiler edinebilirsiniz.
  02.03.2021
Bizi Takip Edin :
Müşteri Hizmetleri İletişim Formu
E-Bültene Kaydol :
Kurumsalkiraci.com © 2017-2021 Sitemizde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, kurumsalkiraci.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz