Uzmanlık Sistemi

 • Taç Üye
  Yılda en fazla 100 portföy çalışan danışmanlar.
 • Elmas Üye
  Yılda en fazla 30 portföy çalışan danışmanlar.
 • Platin Üye
  Yılda en fazla 10 portföy çalışan danışmanlar.
 • Yeni Üye
  Yeni üye olmuş danışmanlar.

Kurumsalkiraci.com, Türkiye’de ilk defa ticari kullanımlı gayrimenkullerin daha detaylı danışmanlık bilgisine ihtiyaç duyduğununu söyledi ve bunun için bir emlak portalı kurdu. Sektörün daha bilinçli işler yapması ve gelişmesi için kurduğunumuz bu ağ, eğitim, bilgi, haber, teknoloji ve emlak geliştirme departmanlarıyla birlikte çalışmak için çok değerli. Kurduğumuz bu iş ağını en iyi şekilde yönetmek herkes için çok faydalı olacağına inanıyoruz ve daima böyle bir ağı yönetmekten gurur duyacağız. 
 
Peki neden böyle bir uzmanlığa ihtiyacımız var  ? Bu uzmanlık danışmanlara ve müşterilerine nasıl bir fayda sağlıyor ?
 
Gayrimenkul danışmanlığı dışarıdan ne kadar kolay görünsede aslında en başta bir mülkün pazarlanması ve müşteri memnuniyeti için alınan büyük bir sorumluluktur. Bu nedenle gerçekten satmak ya da kiralamak için acelesi olan mülk sahipleri yetki verirken, konusunda veya bölgesinde uzman, iletişimi kuvvetli ve tecrübeli bir gayrimenkul danışmanıyla çalışmak ister. Uzmanlaşmak yani ayni tip gayrimenkuller üzerine yoğunlaşmak öncelikle çalışma hızını arttırır, diğer gayrimenkul danışmanlarına göre bilgi birikiminizi daha detaylı olmasını sağlar ve müşteri veri yönetiminde (CRM) daha fazla ilgili kişinin portföy listenizde kalmasını sağlar. 

 

Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olmalı ?


Öncelikle bir danışmanda ilk olması gereken özellik iletişiminin güçlü olmasıdır. Danışman, her şeyden önce iyi bir dinleyici olmalı. Yaptığı işi sevmeli ve işine hakim sorular sormalı. Konuşmaları düz, net, anlaşılır ve imasız olmalı. İkinci özelliği ise, konusuna ne kadar hakim olduğudur. Bir pazarlamacı pazarladığı konuya ne kadar hakimse o kadar etkili anlatımı olacağından karşı tarafa en iyi faydayı sağlayan konular odaklanır ve fazla kalabalık konuşmadan ziyade fayda ve sonuç odaklı konuşarak karşı tarafı ikna eder. Üçüncü özelliği ise mevcut portföy sayısı ve referanslarıdır. Mevcut portföy sayısı önemli bir durumdur ve ne kadar çok portföyü varsa denize o kadar olta atmış demektir ve yeni aktif müşterilere ulaşma olasılığı o kadar yüksek olur. Portföy sayısı kısmını biraz daha açalım çünkü yanlış anlaşılmaya çok müsait. Bu konuda ticari gayrimenkul danışmanının tek yetkili aktif pazarlanan sözleşmeli portföylerinden bahsetmekteyiz.
Bize zaman ayırdığınız için teşekkürler.

 
Daha fazlası için Türkiye'nin ilk uzmanlık sistemine katılabilirsiniz. 
 

Ücretsiz danışman üyeliği için.  https://www.kurumsalkiraci.com/uyeol/

Danışman ağını görmek için.  https://www.kurumsalkiraci.com/danismanlar/

Bizi Takip Edin :
Müşteri Hizmetleri İletişim Formu
E-Bültene Kaydol :
Kurumsalkiraci.com © 2017-2022 Sitemizde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, kurumsalkiraci.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz